Constructed Worlds Wiki
Advertisement

Elections in St. Edward are scheduled for 29 October 2010. Incumbents are shown in italics.


Legislative District Island Labour Party Liberal Action Party National Reform Party Other
District 1 Judd Lewis Deborah Tulloch Evan Coyne none
District 2 Tina Costello Rajan Grubb none none
District 3 Thomas Kuhn Calvin Swayne Marvin Dodson none
District 4 Charles Cardoso Gina McShane Richard Owens none
District 5 George Khalil Doud George Hero Jr. Malcolm Graham Ben Burns (Island Green)
District 6 Nicholas Ivins Harry Monferdini none none
District 7 Dorothy Murphy Ian Giannetto none David Moore (Ind.)
District 8 Melissa Sweeney Grace O’Hara none none
District 9 Desmond Anderson Jerry Wilson none Jermaine Ricks (Island Green)
District 10 Cedric Wills Demas Cunningham none none
District 11 Henry Slidell Alfred Clarke Leicester Woodson Harold McIntosh (Ind.)
District 12 Anthony Perelli Elaine Bradshaw Alden Koller none
District 13 David Chang Thomas Deppe none none
District 14 Felicity Greaves Kathy Packard Scott Federici none
District 15 Sylvia Hughes Drew Sneed Sean Page none
District 16 Varley Callaghan Clive Pratt Michelle Hogan Shauna Jeffers (Island Green)
District 17 Justin Farouk Doud Trevor Merling Janice Marriott none
District 18 Patrick Regan Thomas diCarlo Roland Barnes Timothy Jones-Gregg (Island Green)
District 19 Amanda Schilling Wendy Price Simon Galloway none
District 20 Selwyn Schmidt Guy Bascombe Paul Rutherford none
District 21 Victoria Kingsley Wayne Eskridge Ellen Broussard none
District 22 Noel McLaren Richard McGovern none none
District 23 Claire Ferguson Sheldon Cantwell Jeri Zinszer none
District 24 Cole Smith Edward Holdeman Donald Prothro none
District 25 Vance Prudhomme Maurice Carroll William Jordan none
District 26 Olin Blair Paul Richter Penny Mitchell none
District 27 Oliver Madison Barbara Stanley Kip Kepler none
District 28 Craig Blanchard Colin Kelso Phillip Scholl Aaron Schumacher (Island Green)
District 29 Holly Perrot George Geisel John Seiple none
District 30 Jennifer St. Pierre Martin Krausse James Bancroft none
District 31 Derek Giraud Kayla Dietrich Kevin Martin none
District 32 Mervyn Kemp Bernard DeLeon none Jason Alba (Island Green)
District 33 Neal Gibson Karen Richter none none
Advertisement